Přítel je ten, kterému když povíš: Někoho jsem zabil! Odpoví: Kde ho zakopem?

Posmrtný život! Pravdivá skutečnost , nebo jen útěcha, která nás má ukonejšit?

6. ledna 2011 v 10:31 |  Téma týdne
Obor který zkoumá posmrtný život se nazývá spiritizmus. Zakladatelem je Allan Kardec a tento směr se rozšířil v polovině 19. století. Toť jsou některé fakta k posmrtnému životu . Ale toto nás nezajímá, může si to najít každý, jako jsem učinila já na netu. My si musíme klást otázku, věříme v posmrtný život? Nebo je to jen útěcha pro člověka, že existuje ještě něco jiného po smrti, že vlastně smrt není konečná stanice našich životů ale jenom začátek něčeho nového. Já osobně v to nevěřím. Má realistická povaha mi říká , že s posledním výdechem je konec a nic více nás už nečeká. Nemusím mít ale pravdu. Jedinnou odpověď nám může dát náš vlastní konec, naše vlastní konečná stanice. Existují sice lidé co dosvědči že vyvolali ducha a že sní nějakým způsobem komunikovali. Ale proč , když je to tak snadné mluvit s zesnulými, to nedělá každý člověk. Proč si vlastně každou neděli nepopovídám s mrtvou babičkou, nebo když mám mám udělat rozbor sonetu od Shakespeara, nepožádám o pomoc autora osobně. Toto téma můžeme probírat do nekonečně a stejně se nedobereme pravdy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 mojsvet-myworld mojsvet-myworld | 6. ledna 2011 v 10:43 | Reagovat

Pravda sa dá veľmi ľahko zistiť...:D

2 Eva2 Eva2 | Web | 6. ledna 2011 v 11:38 | Reagovat

Vyvolávání duchů není snadné, můžeš to zkusit, nemusí se ti to povést. Je zapotřebí média, či - li osoby, která má schopnosti s navazováním kontaktu s mrtvými. Mimo jiné je vyvolávání duchů značně nebezpečné. Na téma posmrtného života, života po životě atd. proběhla řada vědeckých výzkumů. Zajímali se o to Američané, Rusové, Němci a řada jiných zemí. Jedním z lidí, který se snažil toto téma zmapovat a vědecky ověřit byl R. A. Moody (zajímavé jsou jeho knihy, plné svědectví jako např. Život po životě, Život po ztrátě a jiné). Nejstaršími dokumenty pojednávajícími o posmrtném životě, reinkarnaci jsou indické védy a mimo jiné sama Bible.

3 katalinesblog katalinesblog | 11. ledna 2011 v 23:18 | Reagovat

MOžná =) já osobně tomuto tématu nějak nevěnuji pozornost a v žádném případě jsem to nechtěla zlechčovat, celé jsem to napsala jako laik. Informace co jste napsala jsou zajímavé, ale steně nám to nedá úplnou jistotu...souhlasím stím že odpověď se velmi lehko zjistí..bohužel, už si to navždy necháte pro sebe.

4 Karel Karel | E-mail | 14. ledna 2012 v 14:42 | Reagovat

Každý kdo má skutečný zájem si může pro svou osobní potřebu pokusně ověřit, že další život po fyzické smrti může existövat. Jsou postupy, jako astrální (Neplést s análním :-) ) cestování, které ukazuje na existenci čehosi neviditelného v těle, co může za určitých podmínek vystoupit a jednat nezávisle na něm. A co nemusí zemřít při smrti fyzického těla. A existují postupy, nazývané evokace, kterými si lze ověřit existenci mocností onoho světa, andělů, démonů, pohanských bohů........ S voláním duchů zemřelých jsou určité problémy. Takže bych tipoval spíše na reinkarnaci.
Hodně návůdků na takové pokusy je volně na netu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama